نماز به عنوان ستون دوم دین اسلام به حساب میاد که از واجبات دین هم هست. خوندن نماز تو زمان معین شده و قبل از این‌که قضا بشه اهمیت زیادی داره. خواندن نماز اول وقت در آیات و احادیث زیادی توصیه شده. امروزه با توجه به این‌که...

خداوند روزی هر انسانی را متفاوت قرار داده است و هر کس را هر قدر بخواهد روزی می دهد. اما در واقع این میزان روزی نیست که مهم است بلکه خیر و برکت آن روزی است که اهمیت دارد. با راه های افزایش خیر و برکت در زندگی آشنا شوید.

در قرآن و کتاب دعا آیه و دعایی برای تحویل سال نازل نشده است اما در روایات آمده است که نوروز، سمبل تغییر و تحول است. در ادامه به اینکه دعای تحویل سال از کجا آمده است، می پردازیم.

استغفار در اصطلاح به معنی در خواست زبانی یا عملا آمرزش و پوشش از گناه در پیشگاه خداوند است. استغفار به معنای طلب بخشش است و از حالت توبه ناشی می شود. آیا می دانید بهترین زمان استغفار چه زمانی است ؟

همه انسان ها دوست دارند بدانند که بعد از مرگ چه اتفاقی می افتد. از این رو دانشمندان اتفاقات قبل و بعد مرگ را بررسی کرده و به نتیجه ای باور نکردنی رسیده اند.

همزمان با شروع ماه رجب و اولین شب جمعه این ماه که لیلة الرغائب (شب آرزوها) نام دارد، مردم متدین قم با حضور در حرم حضرت فاطمه معصومه (س) به انجام اعمال این شب بزرگ پرداختند و با راز و نیاز و توسل آرزو‌ها و دعا‌های...

همه انسانها هنگام بروز بلا و گرفتاری به دنبال راهکار مناسب هستند. در آموزه های دینی، آیات و روایات متعددی برای دفع بلا و گرفتاری و محفوظ ماندن از مشکلات توصیه شده است.

بر اساس قرآن و احادیث ائمه اطهار(ع) بهترین خیرات برای شادی روح والدین و اموات اعمالی همچون نماز، دعا و موارد دیگر است که انجام آنها هم برای فرد و هم برای اموات ثواب دارد.

رحمت و نعمت دو واژه پرکاربرد در قرآن کریم می باشند که دارای معانی گسترده ای می باشند، در این مطلب به اختصار توضیحاتی در مورد فرق نعمت و رحمت و مفهوم این دو کلمه ارائه داده ایم که برای آشنایی با این مفاهیم در ادامه می توانید...